ערכה לניקוי נשק

ערכה לניקוי נשק – דרך המלך לשמירה על תקינות, דיוק ובטיחות הנשק שלכם

בכל פעם שאתם יורים בנשק שברשותכם אתם צפויים להשאיר בתוכו לכלוך וזיהום שנוצרים בעקבות פחמן, עופרת, פלסטיק, נחושת וחומרים מזיקים אחרים המעורבים בתהליך הירייה. שאריות אלו גורמות לשחיקת הנשק, מה שיגרום לכך שלא תוכלו להשתמש בנשק שלכם באופן תקין , בטוח ומדויק. לשם כך יש לנקות את הנשק באופן תדיר באמצעות ערכה לניקוי נשק.

מדוע חשוב להקפיד על ניקוי הנשק?

חשוב להבין שלא צריך להשתמש הרבה בנשק עד שהוא יצבור בתוכו, שאריות אבקה, משקעים ולכלוך שיכולים לפגוע בביצועים שלו בטווח הקצר והארוך. וודאי שאתם לא רוצים להיתקל במעצור בנשק או ירי לא מדויק במצב שבו אתם צריכים לתפעל את הנשק בזמן אמת, כמו למשל לצורך הגנה עצמית מיידית. להלן הסיבות העיקריות לנקות ולתחזק את הנשק שלכם באופן תדיר:

 • תחזוקה שגרתית תעזור לכם לשמור על יכולת הדיוק של הנשק ויכולת התפעול שלו בזמן אמת
 • תחזוקה שגרתית תעזור לכם לשמור על בטיחות השימוש בנשק
 • תחזוקה שגרתית תעזור לכם לשמור על התקינות שלו, כך שהוא ישמש אתכם במשך שנים רבות .

באיזו תדירות כדאי לנקות את הנשק?

מומלץ לנקות את הנשק שברשותכם לאחר כל ירי במטווח ושימון כל כמה חודשים. כמו כן מלחים מהזיעה מתערבבים עם הלחות הטבעית שבאוויר ועלולים ליצור קורוזיה שיכולה לפגוע באופן משמעותי בנשק שלכם. לשם כך מומלץ לא רק לנקות (לשמן)  את הנשק אחת לחודש ו/או לאחר כל ירי, אלא גם לאחסן אותו במקום יבש ונקי במטרה למנוע קורוזיה.

במידה ולא השתמשתם כלל בנשק בחודשים האחרונים – מומלץ לבצע לו בדיקה ונקות אותו מאבל שהצטבר. ככלל אצבע מומלץ לבדוק, לנקות ולשמן את הנשק שלכם אחת לחודש בלי קשר לתדירות ואופי השימוש.

מהי הדרך הטובה ביותר לנקות את הנשק?

הדרך המומלצת לשמירה על תקינות, דיוק ובטיחות הנשק היא לנקות את הנשק עם סולבנט ירוק, שלא פוגע בנשק ולשמנו בשמן איכותי המצוי בדרך כלל בערכה לניקוי נשק או ניתן לרכישה בנפרד. בנוסף לכך חשוב לדעת כיצד היצרן ממליץ לנקות את הנשק.

כיצד לנקות את הנשק באופן בטוח?

בצעו את הניקיון במיקום ובתנאים בטוחים ושקטים ובתנאי תאורה טובים. חשוב מאוד לבדוק ולוודא שהנשק שלכם פרוק ולא טעון ואין תחמושת בקירבת הנשק (המלצתנו שהתחמושת תאוחסן בחדר אחר) לפני שאתם מתחילים בניקוי בפועל!

להלן מספר כללים וצעדים לניקוי הנשק שלכם באופן יעיל:

 1. פירוק הנשק לפי הוראות היצרן
 2. . השתמשו בסולבנט כדי להמיס לכלוך שהצטבר בנשק, פיחושאריות עופרת.
 3. השתמשו במברשת לקנה לצורך ניקוי יסודי של קנה הנשק
 4. השתמשו בפלנלית או במגבת נייר בשביל להסיר את הסולבנט עד תום
 5. שמנו את הנשק באמצעות שמן ובקבוק שימון ייעודי כך שהחלקים הפנימיים שלו ינועו בצורה חלקה. חשוב מאוד להשתמש בשמן שמתאים לנשק בלבד!
 6. לאחר שניקיתם את הנשק, והרכבתם אותו, בצעו בדיקת תקינות בסיסית.

רכישת ערכה לניקוי נשק בארומה ארמס טקטיקל

בארומה ארמס טקטיקל, חנות נשק בפתח תקווה, תוכלו לרכוש ערכה לניקוי נשק תוצרת מיטב היצרנים בעולם. תמצאו ציוד ניקוי ושימון של חברות בינלאומיות מובילות כמו Weapon Shield ו-Tetra  Breakthrough הערכות הללו מכילות את כל מה שאתם צריכים לצורך ניקוי, שימון ותחזוקה שוטפת ושגרתית של הנשק שלכם, כולל:

 • עט או מזרק שימון
 • שמן ובקבוק שימון
 • גריז
 • סולבנט ממיס פיח
 • פלנלית
 • מברשת לקנה
 • חוטר

ניתן לרכוש הן מרכיבים בודדים והן ערכה שלמה. הצוות המיומן והמנוסה שלנו ישמח לספק לכם שירות וייעוץ אישי בחנות שלנו באפעל 18, פתח תקווה או לחילופין במספר הטלפון 077-8038224. לרשותכם בשוטף – ארומה ארמס.

0
  0
  עגלת הקניות שלך
  העגלה שלך ריקהחזרה לחנות
  פתח וואטסאפ
  אפשר לעזור?
  לקוחות יקרים,
  לאור עומס הפניות נא לפנות בנושא רישיון נשק למשרד לביטחון פנים.

  תודה
  Call Now Button דילוג לתוכן