אקדחים מומלצים

אקדחים מומלצים

אי אפשר להפריז בחשיבות של התחמשות אישית במיוחד למען הביטחון האישי ההולך ומתערער בימים אלה. אולם גם כאשר ממהרים להוציא רישיון נשק יש לבחור נשק בצורה אחראית, ולבחור באקדח שיתאים לכם.

 ישנם מספר מותגים מומלצים של האקדחים להגנה עצמית, וכדאי להכיר אותם היטב בטרם בוחרים את המתאים ביותר לכם – מכיוון שבזכותם תרגישו בטוחים יותר וגם תצליחו לתפעל אותם בצורה נוחה שמתאימה ליד שלכם, למבנה הגוף ואפילו לכושר הגופני שלכם.

חשוב לדעת שכל זה קשור ושום דבר אינו מנותק מהשני בכל הקשור לירי באקדחים אם למטרת ספורט, מטרות עבודה או מטרות ביטחון אישי. הדגמים השונים של אקדחים הם בעלי מאפיינים ותכונות שונות שמתאימות כל אחד לאדם אחר.

 יש לבחור את האקדח שנכון לכם רק לאחר בדיקה והתנסות אישית שיקבעו מה מתאים לכם מההיצע הרחב.

אקדחים מומלצים: לקבל המלצה ממומחים

בטח כבר שמעתם המלצות מחברים ואנשים שיש להם כבר נשק, אך אל תוותרו על המלצה על הנשק הנכון לכם  מאנשי חנות נשק שייעצו לכם. אתם יכולים לקרוא על דגמי שונים ולהחליט רק לאחר שתתנסו בכמה שיותר סוגים ותמצאו את מה שהצלחתם להתמודד אתו הכי טוב.

בסופו של דבר, הכי חשוב להרגיש בטוחים עם הנשק שלכם ולכן חשוב לא לוותר על קבלת המלצות כדי להתנסות בכמה שיותר סוגים עד שתדעו ש:
– אתם בוחרים באקדח שאתם שולטים בו ולא שהוא ישלוט בכם,
– אקדח שאתם יכולים להחזיק ביד בטוחה

מה צריך לבדוק לפני שבוחרים נשק

אחיזה: ההתאמה של הידית לכף היד היא המרכיב החשוב ביותר בבחירת אקדח. צפו בוידאו כיצד לבחור אקדח בעל אחיזה מתאימה.
הדק: באקדחי סאב קומפקט האחיזה פחות נוחה מאשר באקדחי קומפקט, וצריך לסחוט את ההדק בצורה יותר מוקפדת. אקדחי זיג בולטים בהדק ידידותי יותר.

מספר כדורים: ניתן לחלק את ההיערכות לאירוע ירי לשניים: היערכות לאירוע 3X3 – תרחיש בו הירי מתבצע עד 3 כדורים בטווח של עד 3 מטרים. רוב זירות הפיגוע בשנים האחרונות הסתיימו בתרחיש שכזה. עם זאת, אם אתם נערכים לזירות יותר מורכבות, יש לבחור באקדח עם יותר כדורים. לדוגמא, הזיג מכיל 12-15-17 כדורים, לעומת הגלוק המכיל 10 כדורים.

נשיאה על האקדח: אקדח שתוכלו להסליק על הגוף בצורה נוחה לכם מבלי שיגרום לאי נעימות ומבלי שיופקר בקלות לכל מי שיוכל לחטוף אותו מכם

כוונות: האם אקדח המגיע עם כוונת גיבוי מובנית, והאם הוא תואם לכוונות Shield

להמלצה על אקדח שמתאים לכם >> ליצור איתנו קשר

 ניתן לחלק אקדחים להגנה עצמית לשתי קטגוריות מרכזיות:

 אקדח קומפקט

גודל ומימדים: בינוניים, קטן יותר מאקדח רגיל אך גדול מאקדח סאב-קומפקט.

יריות ודיוק: יציב ודייק יותר בהשוואה לאקדח סאב-קומפקט, בזכות גודלו ואחיזה נוחה.

תחמושת וקיבולת: מסוגל להכיל יותר תחמושת מאקדח סאב-קומפקט.

נוחות נשיאה: נוח לנשיאה נסתרת יותר מאקדח מלא, אך פחות מאקדח סאב-קומפקט.

שימוש: מתאים גם לשימוש יומיומי וגם לנשיאה נסתרת.

אקדח סאב-קומפקט

גודל ומימדים: קטן וקומפקטי יותר, עם קנה קצר וידית קטנה.

יריות ודיוק: עשוי להיות פחות דייק בהשוואה לאקדח קומפקט, בשל גודלו הקטן יותר.

תחמושת וקיבולת: בדרך כלל מכיל פחות תחמושת מאשר אקדח קומפקט.

נוחות נשיאה: אידיאלי לנשיאה נסתרת מקסימלית, מאוד נוח להסתרה.

שימוש: מתאים במיוחד לנשיאה נסתרת ולמצבים בהם דיסקרטיות היא ערך עליון.

 

לבחור בנשק בטוח לכם

אקדחים מומלצים הם בדרך כלל גם אקדחים שנוח ובטוח להשתמש בהם משום שהבטיחות חשובה לא רק כשמצייתים לכללי השימוש בנשק אלא גם כשהוא נח, נמצא ברכב או מוסתר ונעול בבית.  בטיחות נשק בימינו היא חיונית במיוחד למי שאינו משרת בגופי היבטחון ולא נושא נשק למטרות עבודה, אלא מצטייד בנשק כדי שיוכל להגן על עצמו. לכן כשאתם בדרכים והאקדח ברכב הוא צריך להיות בעל מנגנון בטיחות שמונע פליטת כדור כלשהי או אפשרות ללחיצה לא זהירה. יש אקדחים טובים שיכולים להגן עליכן בגלל מנגנוני הגנה בעלי כמה שלבים כמו האקדחים של גלוק שגם משמשים את כוחות הביטחון ביחידות שונות ומשמשים לפעילות מבצעית.

לבחור אקדח שקל להבין את התפעול שלו

למרות שאנחנו רואים בסרטים כיצד מפעילים אקדחים, זה עדיין לא תמיד מובן מאליו. חשוב מאוד לדעת ולהכיר כל שלב בתפעול האקדח שלכם וגם לפרק למרכיבים ולדעת ממה הוא מורכב. אחריות על נשק לא מסתכמת רק בהוצאת רישיון נשק ואימונים במטווח, אלא גם בהיכרות ממש אינטימית עם הנשק. זה מחייב לא לפחד מהאקדח ולהפוך אותו לכלי מוכר שכל הפעולות שנעשות בו שגורות בעל פה ואתם מכירים היטב את הרוטינה של השימוש והניקוי שלו.

לתחזק נכון 

אקדחים מומלצים להגנה עצמית הם גם אקדחים שקל לתחזק אותם ולשמור עליהם מפני חלודה או כל נזק אחר שעלול לקרות להם. בדיוק לשם כך חשוב לבחור באקדח שלמדתם לעבוד אתו והוא משמש אתכם למטרה המדויקת שלכם. יש אקדחים מומלצים שמיועדים למטרות ספורט ומטרות של קליעה למטרה שהיא מהנה כשלעצמה, ויש אקדחים שמיועדים להגנה והם חשובים מאוד. אל תשכחו רק לדאוג באופן סדיר לטפל בכל חידוש רישיון נשק בכל שלוש שנים כדי שתוכלו להמשיך להשתמש בנשק שלכם וליהנות מההגנה שלו.

3.6/5 - (103 votes)
תוכן עניינים:
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
0
  0
  עגלת הקניות שלך
  העגלה שלך ריקהחזרה לחנות
  פתח וואטסאפ
  אפשר לעזור?
  לקוחות יקרים,
  לאור עומס הפניות נא לפנות בנושא רישיון נשק למשרד לביטחון פנים.

  תודה
  Call Now Button דילוג לתוכן