רישיון נשק פרטי

עוברים לפרקטיקה - כיצד מגישים בקשה לרישיון נשק?

המדריך להוצאת רישיון נשק פרטי בישראל – הפרטים המלאים והמעודכנים לשנת 2023

תהליך הוצאת רישיון נשק פרטי בישראל אינו תהליך מורכב אך מותנה בכך שהמבקשים עומדים בדרישות הסף ומחזיקים באחת מהעילות (תבחינים) להוצאת רישיון, כשהראשונה שבהם היא מגורים או עבודה ביישוב בעל סיכון ביטחוני גבוה. אם אתם רוצים להוציא רישיון נשק, מומלץ לקרוא היטב את המידע בעמוד זה, שגם מפרט מספר אקדחים מומלצים למתחילים. מעבר לכך ניתן לפנות לצוות ארומה ארמס טקטיקל לצורך קבלת ייעוץ והדרכה בכל הקשור להוצאת רישיון נשק חדש, חידוש רישיון קיים ורכישת נשק.

מהן דרישות הסף להוצאת רישיון נשק פרטי?

יש לעמוד בכל הדרישות הבסיסיות הבאות על-מנת להוציא רישיון נשק בישראל:

 1. יש להיות רשום במשרד הפנים כאזרח ישראלי או תושב קבע
 2. יש לשהות בישראל באופן רציף ב-3 השנים האחרונות שקדמו למועד הגשת הבקשה
 3. יש להיות בעל שליטה בסיסית בעברית
 4. יש לספק הצהרת בריאות חתומה על-ידי רופא ומבקש הרישיון
 5. יש לעמוד בתנאי הגיל המפורטים בהמשך עמוד זה
 6. יש לעמוד בדרישות הכשרה בהתאם להנחיות האגף לרישוי כלי ירייה של המשרד לביטחון לאומי – כמפורט כאן

מאיזה גיל ניתן להוציא רישיון נשק פרטי?

אזרחים ותושבי קבע ישראלים שהשלימו שירות צבאי מלא וסדיר יכולים להוציא רישיון נשק פרטי החל מגיל 18 ומעלה.

אזרחים ותושבים שסיימו שירות לאומי או שירות אזרחי יכולים להוציא רישיון נשק מגיל 21. מי שלא שירתו כלל יכולים להוציא רישיון מגיל 27.

תושבי קבע שאינם אזרחים ולא שירתו – מגיל 45.

קישור להורדת מסמכים צבאיים>>

המסמכים הצבאיים שבד"כ מתבקשים הינם:

א) אישור מהלך שירות צבאי (טופס 830).
ב) אישור מילואים.
ג) אישור פטור משירות מכוחות הביטחון (לאנשים שקיבלו פטור ממילואים).
ד) אישור דרגה.

תבחינים להוצאת רישיון נשק

החוק הישראלי מפרט מספר תבחינים (עילות) להוצאת רישיון נשק. מספיק לעמוד באחד מהם. התבחין המרכזי הינו שירות בכוחות הביטחון

להצהרת בריאות לרישיון נשק לחצו כאן

 והשני בחשיבותו מגורים או עבודה ביישוב זכאי – יישוב בעל סיכון ביטחוני גבוה.

לבדיקת זכאות לחצו כאן

בדיקה האם הישוב עומד בתבחין ניתן לבדוק במחשבון הבט"פ

בנוסף לכך, שוטרים, לוחמי אש, אנשי מגן דוד אדום, איחוד הצלה וזק"א וגם מורי דרך וחקלאים עשויים להיות זכאים גם הם להוציא רישיון נשק פרטי.

4 אקדחים מומלצים למתחילים

ישנם מספר אקדחים שמתאימים במיוחד ליורים מתחילים הודות לנוחות וקלות השימוש בהם ורמת הבטיחות והאמינות שהם מציעים. אם אתם מחפשים את האקדח הראשון שלכם – האקדחים הבאים יהוו בחירות מעולות:

 1. Glock אקדחי גלוק מגיעים במגוון גדלים וממדים.  המכנה המשותף לכלל אקדחי גלוק הינו נוחות, אמינות, תפעול קל ותחזוקה פשוטה, והנחשבת לאחת המותגים האמינים והמובילים בעולם בקרב כוחות ביטחון והשוק האזרחי.
 2. אקדח Ramonאקדח ישראלי מבית היוצר של אמתן – EMTAN ואחד מהאקדחים המבוקשים בשוק הנשק הישראלי. בעל נוקר פנימי וגוף פולימרי. מגיע משודרג באופנים שונים, כולל כוונות לילה ופסי דריכה קדמיים, כך שאין צורך ממשי להוסיף לו שדרוגים מלבד כוונת אופטית. ניתן לרכישה במגוון רחב של צבעים.
 3. זיג זאוור Sig Sauer P320 X-Compactאקדח קומפקטי, עמיד ואמין, תוצרת אחד המותגים הגדולים בעולם הירייה, שהוא בין היתר גם המותג הרשמי של צבא ארצות הברית וצבאות נוספים. מאזן באופן אולטימטיבי בין ביצועים לבין נוחות נשיאה והתניידות.
 4. משפחת ה Sig Sauer P365: דגמי P365, P365X,  P365XL,  P365 XMacro;
  משפחה מובילה בקטגורית אקדחים קטנים אשר מציעים מחסניות בין 12-17 כדור, כוונות יום-לילה, אופציה להרכבת כוונת השלכה, והדק משודרג.
 5. אקדח CZ P10Cאקדח קומפקטי המתאים לבעלי ידיים גדולות תוצרת החברה הצ'כית CZ ובעל אחד מההדקים הטובים בשוק. זוכה פרס "אקדח השנה 2017" של המגזין הנחשב Guns and Ammo. האקדח מעוצב באופן ארגונומי והוא בעל אחיזה טבעית ונוחה במיוחד. מתאים ליורים מתחילים ומתקדמים.
 6. אקדח S&W Shield Plus – אקדח בעל מבנה צר, דומה בממדיו לאקדחים אחרים בקטגוריה, מוצע בשתי גרסאות:  Optics Ready, המגיע עם כוונות לילה ועם אופציה להרכבת כוונת השלכה, ודגם Performance Center המגיע עם כוונות יום צבעוניות מסוג סיב אופטי ומפצה סטייה, המפחית את הרתע בעת הירי.  שני הדגמים מציעים מחסניות של 10, 13 ו 15 כדורים.

כמובן שבכל מקרה מומלץ לפנות לצוות ארומה ארמס לצורך קבלת ייעוץ בדבר בחירת הנשק הראשון שלכם.

בהנחה ועומדים בסך התנאים עבור הוצאת רישיון לאקדח, יש לבצע מספר שלבים נוספים. נדרשים למלא טופס בקשה (ניתן להוריד מהאתר של המשרד לביטחון פנים) ולהעבירו לפקיד הרישוי של כלי נשק – בהתאם לאזור המגורים. לאחר בדיקה והגעה למסקנה שהמועמד עומד בסך התנאים, הבקשה מועברת למשטרה ולמשרד הבריאות. אם אין לאף גוף התנגדות, עוברים לשלב הבא, בו יש לעבור הכשרת ירי במטווח מורשה. לאחר כל זאת מקבלים רישיון שתקף ל3 שנים, כאשר מדי שנה נדרשים לשלם אגרה.

כל מה שצריך לדעת על חידוש רישיון נשק פרטי

חידוש רישיון נשק – חשוב לדעת שהתוקף של הרישיון מופיע על גב הכרטיס, ועל כן אם מבקשים לחדש, יש לבצע זאת עד כ3 חודשים לפני תאריך הפקיעה, מוטב מראש לזמן את התאריך ביומן. כמו כן, אם מסיבה מסוימת הקריטריון שנוגע להחזקה בנשק משתנה, חובה ליידע את פקיד הרישוי בהקדם הניתן. כיצד אם כן מחדשים את הרישיון? התהליך יחסית פשוט. ראשית יש לשלם באופן מקוון את האגרה של הרישיון ואת טופסי חידוש הרישיון, כאשר מוטב להדפיס הן את האישור עבור התשלום והן את הטופס. כמו כן, יש להחתים את רופא המשפחה על הצהרת בריאות. לכל זאת יש להוסיף את המסמכים הבאים:

* תצהיר עמידה בתבחין (בקריטריונים)

* אישור הכשרה וטופס שמעיד על תקינות הכלי (שניהם יינתנו המטווח)

* רישיון זמני – עם האישורים, התצהיר והרישיון הזמני יש להגיע למטווח. במטווח תעברו אימון ואף כלי הנשק והתחמושת ייבדקו. מה עוד? במטווח ייקחו תמונה שלכם (לטובת שילוב התמונה ברישיון), ורק לאחר שמנהל המטווח מאשר את ההכשרה ואת תקינות הכלי, הרישיון הזמני (אותו מקבלים באופן מקוון / בלשכת הרישוי / בסניף דואר) ייכנס לתוקף. מהו השלב הבא? רישיון קבוע יישלח אליכם בדואר.

מוזמנים להתייעץ עם חנות הנשק ארומה ארמס בכל הקשור לתהליך הוצאת רישיון נשק וחידוש. 

שאלות נפוצות:

טופס הצהרת בריאות החתום על ידי רופא המשפחה, צילום ת.ז כולל ספח, אישור שירות צבאי/פטור משירות צבאי/שירות לאומי, מסמכים התומכים בסיבה שבגינה מגישים את הבקשה.

זהו אישור המתקבל לאחר מעבר בהצלחה של ריאיון אישי בלשכת הרישוי. עם אישור זה מגיעים אלינו לארומה ארמס טקטיקל לבחירת ורכישת האקדח, ותיאום ביצוע אימון הכשרה 4.5 שעות.

 
0
  0
  עגלת הקניות שלך
  העגלה שלך ריקהחזרה לחנות
  פתח וואטסאפ
  אפשר לעזור?
  לקוחות יקרים,
  לאור עומס הפניות נא לפנות בנושא רישיון נשק למשרד לביטחון פנים.

  תודה
  Call Now Button דילוג לתוכן