רישיון נשק פרטי

איך מוציאים רישיון נשק פרטי? מעודכן ל-2022

רוצים להגיש בקשה לרישיון נשק כחוק? מבקשים להבין האם עומדים בתנאים שהמדינה מכתיבה ומה צריך לעשות כדי להשיג רישיון לנשיאת נשק? ובכן במדינת ישראל אומנם לא מורכב להוציא רישיון נשק פרטי, אך כן נדרשים ליישר קו עם החוק, ופה המשרד לביטחון פנים נכנס לתמונה. המשרד לביטחון פנים מקפיד מדי כמה שנים לעדכן את הקריטריונים ואף נוטה מפעם לפעם להרחיב או לשנות במעט את תנאי הזכאות. מכאן שבין אם מבקשים להוציא רישיון לנשק כדי לחוש בטוחים ובין אם מדובר בצורך שנוגע למקום העבודה, המידע הבא יסייע להבין מהם התנאים והשלבים הנדרשים כדי להחזיק כחוק ברישיון נשק.

כיצד מוציאים רישיון לנשק חדש?

נקודת המוצא היא שבמדינת ישראל השגת רישיון נשק פרטי כפופה לעמידה במספר תנאים שמגדיר חוק כלי הירייה, כאשר הבסיס של החוק קובע שבמדינה לא ניתן לשאת נשק מבלי להשיג אישור – רישיון. מה אם כן החוק דורש עבור הוצאת רישיון לנשק פרטי? ראשית יש ליישר קו עם אחד מהקריטריונים שמגדיר המשרד לביטחון פנים. בין היתר הקריטריונים נוגעים למקום המגורים או למקום עבודה (יש רשימה מסודרת של יישובים זכאים), לסיווג כחקלאי, לעבודה כמורה דרך וכדומה. כמו כן, יש לא מעט עיסוקים נוספים שמצדיקים הגשת בקשה לרישיון נשק, למשל קציני ביטחון, ספורטאים במועדון קליעה, מדבירים וכדומה.

להלן תנאי הסף:

• עבור הוצאת רישיון נשק פרטי חובה להיות רשומים במרשם האוכלוסין. אם כאזרחי ישראל ואם כתושבי קבע.
• חובה להוכיח שהייה בארץ לפחות בשלושת השנים האחרונות, אלא אם כן מדובר בתושב קבע או באזרח שאומנם לא שהו בארץ את סך התקופה הנדרשת, אך שכן שירתו את המדינה (אם באמצעות שירות לאומי/ אזרחי ואם באמצעות שירות בצה"ל).
• שליטה סבירה בשפה העברית.

מגבלות גיל:

גיל 18 – עבור אזרח או תושב קבע ששירת שירות סדיר בצבא.
גיל 21 – עבור אזרח או תושב קבע שעשה שירות לאומי/אזרחי.
גיל 27 – עבור אזרח שאינו שירת בצבא ולא עשה שירות לאומי/אזרחי.
גיל 45 – עבור תושב קבע שאינו שירת בצבא או במסגרת של שירות לאומי/אזרחי.
*אם מבקשים לבצע בדיקה מקדימה, ניתן להיעזר במחשבון לבדיקת זכאות. המחשבון נמצא באתר של המשרד לביטחון פנים.

דרישות בסיסיות:

  • חובה לקבל הכשרה מתאימה.
  • יש לחתום על הצהרת בריאות (גם הרופא צריך לחתום עליה). בהנחה וקיים חשד להפרעה נפשית, ההצהרה נשלחת להערכה נקודתית באגף שאחראי על בריאות הנפש, ואף ייתכן שתשולב בדיקה פסיכיאטרית.

עוברים לפרקטיקה - כיצד מגישים בקשה לרישיון נשק?

בהנחה ועומדים בסך התנאים עבור הוצאת רישיון לאקדח, יש לבצע מספר שלבים נוספים. נדרשים למלא טופס בקשה (ניתן להוריד מהאתר של המשרד לביטחון פנים) ולהעבירו לפקיד הרישוי של כלי נשק – בהתאם לאזור המגורים. לאחר בדיקה והגעה למסקנה שהמועמד עומד בסך התנאים, הבקשה מועברת למשטרה ולמשרד הבריאות. אם אין לאף גוף התנגדות, עוברים לשלב הבא, בו יש לעבור הכשרת ירי במטווח מורשה. לאחר כל זאת מקבלים רישיון שתקף ל3 שנים, כאשר מדי שנה נדרשים לשלם אגרה.

כל מה שצריך לדעת על חידוש רישיון נשק פרטי

חידוש רישיון נשק – חשוב לדעת שהתוקף של הרישיון מופיע על גב הכרטיס, ועל כן אם מבקשים לחדש, יש לבצע זאת עד כ3 חודשים לפני תאריך הפקיעה, מוטב מראש לזמן את התאריך ביומן. כמו כן, אם מסיבה מסוימת הקריטריון שנוגע להחזקה בנשק משתנה, חובה ליידע את פקיד הרישוי בהקדם הניתן. כיצד אם כן מחדשים את הרישיון? התהליך יחסית פשוט. ראשית יש לשלם באופן מקוון את האגרה של הרישיון ואת טופסי חידוש הרישיון, כאשר מוטב להדפיס הן את האישור עבור התשלום והן את הטופס. כמו כן, יש להחתים את רופא המשפחה על הצהרת בריאות. לכל זאת יש להוסיף את המסמכים הבאים:

* תצהיר עמידה בתבחין (בקריטריונים)

* אישור הכשרה וטופס שמעיד על תקינות הכלי (שניהם יינתנו המטווח)

* רישיון זמני – עם האישורים, התצהיר והרישיון הזמני יש להגיע למטווח. במטווח תעברו אימון ואף כלי הנשק והתחמושת ייבדקו. מה עוד? במטווח ייקחו תמונה שלכם (לטובת שילוב התמונה ברישיון), ורק לאחר שמנהל המטווח מאשר את ההכשרה ואת תקינות הכלי, הרישיון הזמני (אותו מקבלים באופן מקוון / בלשכת הרישוי / בסניף דואר) ייכנס לתוקף. מהו השלב הבא? רישיון קבוע יישלח אליכם בדואר.

מוזמנים להתייעץ עם חנות הנשק ארומה ארמס בכל הקשור לתהליך הוצאת רישיון נשק וחידוש. 

שאלות נפוצות:

טופס הצהרת בריאות החתום על ידי רופא המשפחה, צילום ת.ז כולל ספח, אישור שירות צבאי/פטור משירות צבאי/שירות לאומי, מסמכים התומכים בסיבה שבגינה מגישים את הבקשה.

זהו אישור המתקבל לאחר מעבר בהצלחה של ריאיון אישי בלשכת הרישוי. עם אישור זה מגיעים אלינו לארומה ארמס טקטיקל לבחירת ורכישת האקדח, ותיאום ביצוע אימון הכשרה 4.5 שעות.

 
פתח וואטסאפ
אפשר לעזור?
שלום,
אנחנו זמינים גם בווטאסאפ ....
Call Now Button